Referencie

Summit Motors Slovakia logo

Summit Motors Bratislava spol. s r.o. je dcérska spoločnosť japonskej Sumitomo Corporation, ktorá vlastní automobilovú značku Ford. Na slovenskom trhu pôsobí od roku 2002. Spoločnosť je importérom automobilov Ford a prevádzkuje sieť autorizovaných autoservisov FordCentrum. Našim zákazníkom je od roku 2012.

Cloudová služba Car Repair Planer na manažment autoservisu

Začiatok projektu: Apríl 2012

Autorizovaný servis FordCentrum optimalizoval pracovné vyťaženie autoklampiarov a lakovačov. Car Repair Planner, služba spoločnosti Millennium, prevádzkovaná v klaudovom riešení Windows Azure, centrálne plánuje priebežné denné pracovné vyťaženie a sprístupňuje ho pracovníkom.

Klampiari a lakovači počas práce majú možnosť orientovať sa prostredníctvom veľkoplošnej obrazovky umiestnenej v dielni. Bezprostredne po ukončení prác na zákazke vedia, aké auto a aká činnosť bude nasledovať. Na základe následnosti prác si pracovníci vedia dohodnúť vzájomnú koordináciu a odovzdávanie vozidiel. Majster dielne nemusí do týchto činností vstupovať a samotné servisné práce budú prebiehať plynulo a koordinovane.

Ako klient je pre všetky role potrebný iba internetový prehliadač. Ford nemá žiadne neplánované náklady do IT infraštruktúry a platí len mesačné poplatky za používanie.