Referencie

CRM systém pre Českomoravská stavební spořitelna ČMSS

Českomoravská stavební spořitelna, a.s. (v skratke ČMSS) je najväčšia stavebná sporiteľňa v Českej republike, známa aj ako Liška. Na českom trhu pôsobí od roku 1993 a počas svojej existencie si medzi finančnými inštitúciami vydobyla veľmi silnú pozíciu. Uzavrela so svojimi klientmi takmer 5,6 milióna zmlúv o stavebnom sporení a cez milión úverov a hypoték na bývanie. Je členom Skupiny ČSOB, ktorá si udržiava vedúcu pozíciu na českom finančnom trhu. Naša spolupráca začala v roku 2013.

CRM systém na riadenie vzťahov so zákazníkmi

Začiatok projektu: Október 2013

Absencia efektívneho nástroja na riadenie vzťahov so zákazníkmi viedlo k rozhodnutiu ČMSS implementovať CRM systém, pričom sa strategicky rozhodla pre Microsoft Dynamics CRM. Jeho implementácia prebiehala v rámci náhrady všetkých hlavných bankovných systémov, ktorý je označovaný ako „Program CBS“ (Core Banking System).

Najväčšia stavebná sporiteľna v Českej republike získala nástroj, ktorý zamestnancom poskytuje tzv. 360-stupňový pohľad na svojich klientov a na všetky klientské dáta a zároveň fllexibilnú platformu na ďalší rozvoj systému. Z dlhodobého hľadiska bude viesť toto rozhodnutie sporiteľne nielen k efektívnejšiemu riadeniu vzťahov so svojimi klientmi, ale aj k zníženiu nákladov na softvérové riešenia.

Stiahnuť prípadovú štúdiu (pdf)